فایل ورد (Word) گزارش کاراموزی کارخانه ریخته گری چدن شرکت ایران خودرو

فایل ورد (Word) گزارش کاراموزی کارخانه ریخته گری چدن شرکت ایران خودرو

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل ورد (Word) گزارش کاراموزی کارخانه ریخته گری چدن شرکت ایران خودرو دارای 52 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (Word) گزارش کاراموزی کارخانه ریخته گری چدن شرکت ایران خودرو کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (Word) گزارش کاراموزی کارخانه ریخته گری چدن شرکت ایران خودرو،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (Word) گزارش کاراموزی کارخانه ریخته گری چدن شرکت ایران خودرو :

فایل ورد (Word) گزارش کاراموزی کارخانه ریخته گری چدن شرکت ایران خودرو
فهرست مطالب:

معرفی واحدهای مختلف كارخانه ریخته گری چدن ………………. 4

فصل اول

خطوط قالبگیری ………………………………………………………………… 8

فصل دوم

ایستگاه ذوب و كوره های تهیه مذاب چدن …………………………. 15

فصل سوم

ماهیچه سازی …………………………………………………………………… 28

فصل چهارم

فرآیندهای قالبگیری ………………………………………………………….. 48

كارخانه ریخته گری چدن ایران خودرو ، به طور كلی از هشت واحد تشكیل شده كه ذیلاً شرح داده می شود :

  1. 1. واحد ماهیچه سازی :

ساخت ماهیچه به منظور ایجاد حفره های داخلی قطعه می باشد كه ایجاد این حفره ها پس از ریخته گری به وسیله ماشینكاری امكان پذیر نمی باشد و یا بسیار مشكل است . در كـارخانه ریخته گری ایـران خـودرو ، ماهیچه سـازی به دو روش Hot box وCold box صورت می گیرد . در روش Hot box ماسه همراه با اكسید آهن ، رزین و اسید در میكسر مخلوط می شود و سپس توسط این مخلوط مخازن بالای دستگاه های ماهیچه سازی شارژ می شود . در واحد ماهیچه سازی Hot box ، دستگاه هایی وجود دارد كه آنها پس از شوت ماسه داخل قالب توسط مشعل هایی ماسه حـرارت داده می شوند تا سخت گردند و پس از خـروج از قالب به قسمت تمیزكـاری منتقل می شوند و در صورت نیاز بتونه كاری هم می شود كه بتونه از اجزاء زیر تشكیل شده است ؛ بنتونیت ، دكسترین ، ماسه سیلیسی و آب .

بعد از بتونه كاری عمل رنگ كاری انجام می شود و سپس ماهیچه ها در گرمخانه قرارمی گیرند تا پوشش آنها خشك شود و سپس به انبار منتقل می شوند .

مشخصه و تركیب ماسه ماهیچه سازی :

كاتالیست 20 – 17 درصد رزین ، اكسید آهن 3/5 – 3 درصد وزن ماسه ، رزین 3 – 2/2 وزن ماسه .

دستگاه كلد باكس : دستگاه كلد باكسی كه در كاخانه مورد استفاده قرار می گیرد ، جهت تولید ماهیچه سینی بزرگ به كار می رود و تركیب ماسه به صورت زیر است :

ماسه سیلیسی + اسید + رزین.

توضیحات مفصل مربوط به این واحد در ادامه گزارش آمده است .

  1. 2. واحد قالبگیری :

خطوط قالبگیری ریخته گری چدن شامل سه واحد مجزا می باشد .

I. خط قالبگیری FDC : این خط دارای دو پرس joult squees می باشد . كه یك پرس تای زیر و پرس دیگر تای رو را قالبگـیری می كند ، این خط جهت قالبگـیری فلایویل ، سر سیلندر پیكان ، كپه یاتاقان اگزوز به كار می رود .

II. خط BMM : مـاسه ایـن خط مخلوطی از ماسه سیلیسی ، بنتونیت ، پـودر زغال و آب می باشد . در این خط درجه ها خالی شده در قسمت شیك اوت به روی ریل غلتكی منتقل می شود . این ریل حركت می كند و در كنار پرس ها قرار می گیرند . درجه ها توسط بالا برهای پنوماتیك از روی ریل به روی میز كار و زیر پرسها منتقل می شوند و از بـالای درجه ، درجه ها با ماسه پر می شوند و سپس توسط سیستم فشاری و ضربه قالبگیری انجام می شود . سختی قالب ها در این قسمت به وسیله سختی سنج پرتابل گرفته می شود .

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید

دانلود این فایل

اینک شما با جستجوی عبارت فایل ورد (Word) گزارش کاراموزی کارخانه ریخته گری چدن شرکت ایران خودرو وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
فایل ورد (Word) گزارش کاراموزی کارخانه ریخته گری چدن شرکت ایران خودرو